ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA

8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa, Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r.

XIII Tydzień Biblijny

Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej (w 2021 r. – 18 kwietnia) i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Trzecia rocznica sakry biskupa Janusza Ostrowskiego

21 kwietnia 2021 r. mija trzecia rocznica przyjęcia święceń biskupich przez biskupa Janusza Ostrowskiego. W modlitwie pamiętajmy o Księdzu Biskupie.

Uroczystość św. Wojciecha – patrona Archidiecezji Warmińskiej

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego, odbędzie się w katedrze św. Jakuba w Olsztynie, 23 kwietnia 2021 r, o godz. 12.00. Tego dnia będziemy się modlić w intencji naszej Archidiecezji, a także arcybiskupa seniora Wojciecha Ziemby z racji Jego święta patronalnego.

Trwa Nowenna Gietrzwałdzka

W parafiach archidiecezji warmińskiej każdego 27. dnia miesiąca odbywa się NOWENNA GIETRZWAŁDZKA przygotowująca do 150. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.