Wydarzenia

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA

8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa, Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r.

Rok Rodziny

Uroczystością św. Józefa rozpoczął się w Kościele Rok Rodziny, który zakończy się w czerwcu 2022 roku Światowym Spotkaniem Rodzin w Rzymie.

Propozycje Rekolekcji Kapłańskich

Poniżej propozycje rekolekcji kapłańskich w roku 2021.

37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Miejsce: Jasna Góra

W dniach 25-26 września 2021 r. małżeństwa i rodziny spotkają się na Jasnej Górze. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

KURS DLA FOTOGRAFÓW I KAMERZYSTÓW

Miejsce: WSD Hosianum w Olsztynie

Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski fotografowie i kamerzyści powinni legitymować się uprawnieniem do wykonywania zdjęć i filmowania wydanym przez Archidiecezjalną Komisję Liturgiczną, aby mogli wykonywać te czynności podczas celebracji liturgicznych w kościele.

Dzwon “Głos Nienarodzonych” w Olsztynie

Miejsce: Konkatedra św. Jakuba w Olsztynie

W ramach 10. Jubileuszowego Marszu dla życia i rodziny w Olsztynie, w tym roku przy olsztyńskiej katedrze postawiony będzie dzwon “Głos Nienarodzonych”. Szczegóły poniżej.

Wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Miejsce: Kościół bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie

Wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie, 28 września 2021 roku o godz. 18.00. Liturgii przewodniczył będzie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński.

KURS DLA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ

Miejsce: Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej

Trwają zapisy na kurs Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.