Wydarzenia

Rok Formacyjny Służby Liturgicznej Archidiecezji Warmińskiej – Kalendarium

Miejsce: WSD Hosianum w Olsztynie

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej Archidiecezji oraz Wyższe Seminarium Duchowne Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie, rozpoczęło nowy rok formacyjny Służby Liturgicznej. Szczegółowe informacje na plakatach.

Wystawa w Muzeum Archidiecezji Warmińskiej z okazji Roku Mikołaja Kopernika

„Kopernikana w zbiorach archidiecezji warmińskiej” to tytuł wystawy jaką można zobaczyć w Muzeum Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie z okazji trwającego Roku Mikołaja Kopernika. Szczegóły na plakacie

VI Tydzień Małżeństwa w Olsztynie

W dniach 5-19 lutego odbędzie się w Olsztynie VI Tydzień Małżeństwa. To czas dla małżonków, aby świętować swoje małżeństwo, spędzić czas razem, pogłębić relację. W programie wykłady, warsztaty, randki, modlitwa. Szczegółowe informacje poniżej i na stronie far.olsztyn.pl.

XXV Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej

11 lutego br. o godz. 12.oo w Olsztyńskiej Filharmonii rozpocznie się XXV Wenta Dobroczynna organizowana przez Zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Szczegóły na plakacie.

XXXI Światowy Dzień Chorego

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego, w katedrze św. Jakuba w Olsztynie odbędzie się msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Początek o godz. 12.

550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

Miejsce: Katedra we Fromborku

Uroczysta msza św. z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika odbędzie w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku, 19 lutego 2023 roku o godz. 11.00.

Środa Popielcowa – Dzień Postu i Modlitwy

Miejsce: Konkatedra św. Jakuba w Olsztynie

W Środę Popielcową 22 lutego 2023 roku w Kościele Katolickim rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Czas czterdziestodniowego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. We wszystkich kościołach archidiecezji warmińskiej odbędą się msze święte z obrzędem posypania głów popiołem. Centralna msza św. w archidiecezji warmińskiej będzie miała miejsce w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 12. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński.