Uroczystość Wszystkich Świętych

W Uroczystość Wszystkich Świętych oddajemy cześć wszystkim świętym, czyli osobom które już cieszą się radością życia w niebie i orędują za nami u Pana Boga.

Zgodnie z tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych w Olsztynie zostaną odprawione Msze Święte w intencji Zmarłych:

Cmentarz komunalny w Olsztynie (ul. Poprzeczna)

13.30 – Nieszpory za zmarłych

14.00 – Msza święta pod przewodnictwem J.E. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego

15.00 – Procesja żałobna z modlitwą za zmarłych

 

Cmentarz komunalny k. Dywit (ul. Wadąska)

12.00 – Msza święta w intencji zmarłych pod przewodnictwem J.E. Biskupa Janusza Ostrowskiego

 

Cmentarz parafialnym św. Wawrzyńca w Olsztynie (Gutkowo – ul. Żurawia)

12.00 – Msza święta w intencji zmarłych

 

Cmentarz parafialny św. Jakuba w Olsztynie

14.00 – Procesja żałobna z modlitwą za zmarłych


Nabożeństwa na cmentarzach archidiecezji warmińskiej

 

Barczewo

Po Mszy św. o godz. 8 w kościele św. Anny ksiądz przejdzie na stary cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych tam pochowanych, natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz komunalny. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30, a jeszcze przed procesją, w kościele zostaną poświęcone znicze i kwiaty, które później poniesiemy w procesji na groby naszych bliskich. Bezpośrednio po zakończeniu procesji na cmentarzu księża będą do dyspozycji tych, którzy chcieliby poświęcić pomnik na cmentarzu.

Bartoszyce

Msza św. na nowym cmentarzu w intencji zmarłych o godz. 13. Ofiary składane na cmentarzu na tacę będą przeznaczone na inwestycje prowadzone w parafii św. Brata Alberta. Procesja z modlitwami za zmarłych wyruszy bezpośrednio po tej Mszy św. Modlitwy i procesja za zmarłych na starym cmentarzu o godz. 14.

Kętrzyn

O godz. 11 w kaplicy na cmentarzu komunalnym zostanie odprawiona Msza św., a po niej – procesja po cmentarzu. Po Mszy św. możliwość poświęcenia pomników nagrobnych. Na cmentarzu w Małej Nowej Wsi nabożeństwo za zmarłych o godz. 13.

Korsze

O 11.00 w kościele modlitwa za zmarłych w tym roku parafian, po której wyruszy procesja na cmentarze. I stacja przy grobach ks. Stanisława Lachowicza i ks. Janusza Budyna. II – na cmentarzu przy kościele. Pozostałe stacje na cmentarzu komunalnym. Na cmentarzu przy kaplicy będzie odprawiona Msza św. za zmarłych około 12.00. Po Eucharystii możliwość poświęcenia grobów. O 17.30 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

Lidzbark Warmiński

Msza św. będzie na cmentarzu przy ul. Kopernika o godz. 14. Po Eucharystii będzie możliwość poświęcenia nagrobków. Na cmentarzu w Sarnowie będzie odprawiona procesja o godz. 14.

Mrągowo

Nabożeństwa na cmentarzach rozpoczną się: o godz. 12 na cmentarzu w mieście i o 14.00 na cmentarzu przy Polskiej Wsi.

Nidzica

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Wojciecha – o godz. 10  procesja na cmentarzu i Msza św. Po Eucharystii będzie możliwość poświęcenia nowych pomników na grobach.

Olsztynek

Kościół pw. bł. Anieli Salawy – procesja żałobna z kościoła na cmentarz komunalny bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11. Następnie na cmentarzu przy ul. Wilczej nabożeństwo za zmarłych. Po nim okazja do poświęcenia nowych krzyży i pomników nagrobnych. Na cmentarzu komunalny przy ul. Grunwaldzkiej nabożeństwo za zmarłych o godz. 13.30.

Ostróda

O godz. 12 na cmentarzu w Kajkowie zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych, a na cmentarzu przy ul. Spokojnej Msza św. o godz. 14.

Pasym

12.00 – Msza św. w kościele. Po Mszy św. o godz. 13.15 procesja na cmentarzu komunalnym.

Piecki

Po Mszy św. o godz. 11 uroczysta procesja na cmentarz.

Sępopol

Po Mszy o 12.30 wyruszy z kościoła żałobna procesja na cmentarz. Po zakończeniu będzie błogosławieństwo pomników i krzyży nagrobnych postawionych w ostatnim czasie.

Szczytno

Procesja żałobna z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP na cmentarz komunalny o godz.12.


aw