Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Miejsce: Konkatedra św. Jakuba w Olsztynie
W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej centralna msza św. w archidiecezji warmińskiej zostanie odprawiona w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 10. Liturgii przewodniczył będzie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński. Po liturgii odbędzie się tradycyjna procesja do czterech ołtarzy z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, czyli w odstępach 1,5 m.

BOŻE CIAŁO

Olsztyn 2021 r.

3 czerwca 2021 r. – czwartek

PROCESJA CENTRALNA

Centralna procesja wyruszy z katedry św. Jakuba w Olsztynie ulicami: Staszica, Staromiejską, 11 listopada, Placem Jana Pawła II, Piłsudskiego i Kopernika. Ołtarze będą ustawione: przy Starym Ratuszu, na Placu Jana Pawła II, na Placu Dunikowskiego i przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do procesji centralnej dochodzą następujące parafie:

– pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – organizuje się przy bazylice św. Jakuba, dołączając się do procesji centralnej.

– pw. świętego Wojciecha – organizuje się przy ul. Staszica, dołączając się do procesji centralnej.

– pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Dąbrowszczaków, Mrągowiusza, Ratuszowa, Curie-Skłodowskiej, Staromiejską i Staszica; początek ok. godz. 10.15. Dołącza do niej parafia pw. NMP Ostrobramskiej i par. pw. Św. Maksymiliana.

 


INNE PROCESJE W OLSZTYNIE

Parafie:

– pw. świętego Józefa – ulicami: Jagiellońska, Tczewska, Wrocławska, Jagiellońska – osiedle, Jagiellońska, Szewczenki, Jagiellońska; w godzinach 11.45 – 13.30.

– pw. Chrystusa Króla – ulicami: Wyspiańskiego, Sienkiewicza, Okrzei, Kolejową, Wyspiańskiego w godzinach 10.00 do 11.00.

– pw. świętej Anny – Zielona Górka, ulicami: Morwowa, Agrestowa, Jeżynowa, przejście główną drogą (skrzyżowanie ulic Zientary- Malewskiej i Jeżynowej z drogą powiatową) zakończenie przy bloku Zientary- Malewskiej 55 E., w godzinach 12.00 – 13.30.

– z kościoła Bogurodzicy Dziewicy Matki Kościoła (przy ul. Jarockiej 42) do kościoła błogosławionej Franciszki Siedliskiej ulicą bpa Wilczyńskiego (całą szerokością jezdni), w godzinach 12.15 – 13.45.

– z kościoła Miłosierdzia Bożego (Nagórki) do kościoła Chrystusa Odkupiciela Człowieka ulicami: Barcza, Wańkowicza, Murzynowskiego, Krasickiego, Synów Pułku, kard. S. Wyszyńskiego, w godzinach 12.30 – 14.00.

– pw. świętego Franciszka – Kortowo, ulicami: Dybowskiego, Świetlista, Słoneczna, Zodiakalna, Gwiezdna i powrót do kościoła Dybowskiego; w godzinach 11.45 do 13.30.

– pw. świętego Jana Bosko – Gutkowo, ulicami: Żółkiewskiego, następnie w lewo ul. Kresową, poźniej w prawo “odnogą” ul. Kresowej, ul. Kordeckiego i powrót ul. Kresową; w godzinach 10.30 – 11.00.

– pw. Matki Bożej Różańcowej – Dajtki, ulicami: od Żytniej nr 68 do Żniwnej nr 7, w godzinach 12.00 – 13.30.

– pw. Matki Bożej Saletyńskiej (ul. Morska) – Msza święta na ulicy Sosnowej przed budynkiem Przedszkola Archidiecezjalnego św. Mikołaja ul. Sosnowa 7, godz. 10.00. Procesja ulicami: Sosnowa, Świerkowa, Grabowa, Kasztanowa, Wrzosowa, Klonowa nr 13 (zakończenie),
w godzinach: 10.50 – 12.15.

– pw. NMP Wspomożycielki Wiernych – Likusy w godzinach 11.30 – 13.30, ulicami: Bałtycka, Letniskowa, Jagodowa, Wczasowa, Łabędzia, Letniskowa i powrót do kościoła ul. Bałtycką, w godzinach 11.30 – 13.30.

– pw. św. Wawrzyńca – Gutkowo, ulicami: Gołębia, Poranna, Pawia, Stokowa, Poranna; w godzinach 12.00-13.30.

– pw. św. Arnolda – Redykajny, ulicami Hozjusza, następnie deptakiem w stronę osiedla, ulicą Dziewanny, Kocanki, powrót do Hozjusza, do DPS-u Laurentius ulicą Hozjusza i powrót tą samą ulicą do kościoła. w godzinach 9.30 – 11.00.