Tydzień Laudato si – „Słuchając i idąc razem”

„Słuchając i idąc razem” - to hasło "Tygodnia Laudato si", który rozpoczął się w niedzielę 22 maja. Jest to inicjatywa watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, upamiętniająca opublikowanie encykliki "Laudato si" papieża Franciszka, a przede wszystkim zaproszenie do wcielenia jej przesłania w życie nasze i naszych wspólnot parafialnych.

Jako ludzie wierzący chcemy w szczególny sposób budować wrażliwość na “wołanie ziemi i krzyk ubogich” oraz przyczynić się do rozwiązania złożonego kryzysu społeczno-ekologicznego naszych czasów – informuje Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska.

– Do udziału w „Tygodniu Laudato si” w niedzielę 22 maja 2022 w trakcie nabożeństwa Anioł Pański zaprosił nas Ojciec Święty. Jako Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska chcemy na to zaproszenie odpowiedzieć i zachęcić wiernych do podjęcia w tym czasie refleksji, modlitwy i działania na rzecz naszego wspólnego domu. Aby umożliwić uczestnictwo w przeżyciu „Tygodnia Laudato si” w duchowej łączności z katolikami na całym świecie, przygotowana została specjalna modlitwa oraz refleksja, które można włączyć w nabożeństwo na zewnątrz lub modlitwę w czasie Mszy Świętej w niedzielę lub w innym dniu podczas „Tygodnia Laudato si”.

Ponadto organizatorzy zapraszają do dołączenia do programu Zielone Parafie objętego patronatem Konferencji Episkopatu Polski. W programie Zielone Parafie w praktyczny sposób realizowane jest nauczanie Kościoła o ekologii integralnej. Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie www.zieloneparafie.pl – czytamy. Wszystkie parafie, które włączą się w obchody „Tygodnia Laudato si” mogą zrobić zdjęcia lub krótką relację słowną oraz przesłać je na adres e-mail lsm.polska@livelaudatosi.org.


episkopat.pl