Rekolekcje o uczuciach dla Młodzieży

Miejsce: Ośrodek Rekolekcyjny w Dobrym Mieście 
Rekolekcje o uczuciach dla Młodzieży w Dobrym Mieście.

Miejsce rekolekcji: Ośrodek Rekolekcyjny w Dobrym Mieście

Data rekolekcji: 9-11.02.24r.

Zapisy: Przez stronę internetową: warmia.odnowa.org

Prowadzący: Justyna Tyburska (Koordynator świecki Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym na Warmii, Anna Wysocka-Rokita, coach z warsztatem psychologicznym i doświadczeniem ks. Dawid Szczepkowski, Dyrektor Ośrodka Rekolekcyjnego „Źródło Jakuba” w Dobrym Mieście

Opis rekolekcji:

Temat uczuć jest bardzo ważnym tematem dla każdego z nas. Każde uczucie, które może nam towarzyszyć jest nieodłącznym elementem naszego życia , również duchowego. Warto zadać sobie pytanie czy umiem przeżywać uczucia, czy umiem je nazwać i zobaczyć skąd się biorą. Zdecydowanie łatwiej dotykać tych uczuć, które są dla nas łatwiejsze, miłe w przeżywaniu. A co z innymi uczuciami… lękiem, gniewem, agresją, niespełnionym zakochaniem? Błędem jest, kiedy mówimy, że to złe uczucia. A co jeśli okaże się, że nie ma złych uczuć? Że mogą być trudne uczucia, ale każde z nich jest tak samo potrzebne i ważne. Idąc dalej…. mówią  one nam więcej niż nam się wydaje, mówią o nas samych , o naszej relacji
z Bogiem.  Każde uczucie, które  pojawia się w nas niewątpliwie ma dla nas  jakieś wyjątkowe przesłanie, o czymś chce nam powiedzieć. Niestety często nasz mózg źle je interpretuje. Warto sobie uświadomić, że kiedy im się przypatrzymy, zaopiekujemy się nimi to  zobaczymy, że nie są „złe”, ale że są bardzo potrzebne i zwyczajnie bez opieki.

Podczas tego weekendu przyjrzymy się jaki mamy kontakt ze swoimi uczuciami, bo to również nam pomaga w kontaktach z Bogiem i drugim człowiekiem. Będziemy odkrywać, że bez Boga nie zrozumiemy naszych uczuć, a żadne z nich nie podlega ocenie moralnej, gdyż takiej ocenie podlega nasze działanie, co z tym zrobimy, nie samo pojawiające się uczucie. Te rekolekcje to czas kiedy przyjrzymy się uczuciom niekochanym m.in. takim jak gniew, agresja, niespełnione zakochani w oparciu o wypowiedzi ks. Krzysztofa Grzywocza.

Czy może okazać się, że to uczucia, które mogą w nasze życie wnieść coś dobrego?

Ks. Grzywocz pisze: „Uczucia mogą być miejscem obecności Boga oraz Jego słowem do nas. Mogą być także naszym słowem do Boga  – przestrzenią i wyrazem modlitwy. Bóg może mówić do mnie poprzez moje uczucia , a ja poprzez nie mogę Mu odpowiedzieć”.

Zatem odpowiedz Panu Bogu swoją obecnością na tym weekendzie!

Zapraszamy !