PRZYSTANEK JEZUS

Kolejna edycja ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej PRZYSTANEK JEZUS w tym roku odbędzie się w dniach 31.07. – 5.08. Bazą Przystanku będzie siedziba Księży Salezjanów w Trzcińcu obok starego lotniska Broczyno, na którym odbywać się Pol’and’Rock Festiwal.

Jak co roku pierwsze dni PJ-tu to rekolekcje i warsztaty dla ewangelizatorów. W tym roku rekolekcje wygłosi „ojciec przystanku” ks. bp Edward Dajczak. Tematem przewodnim rekolekcji jak i całej edycji będą słowa z ewangelii wg św. Jana „Aby byli jedno”. Swoją obecność na przystankowym polu potwierdził także obecny ordynariusz koszalińsko – kołobrzeskiej bp Zbigniew Zieliński.

Sercem Przystanku Jezus jest zawsze bezpośrednia ewangelizacja, która dokonuje się w spotkaniu człowiek z człowiekiem. Na niej skupiamy nasze przystankowe działania. Oprócz tych działań w bazie PJ-tu stanie znowu scena i namiot, który będzie miejscem modlitwy, spotkań z ciekawymi gośćmi, a także koncertów zaproszonych zespołów. Na naszej scenie obok zespołu przystankowego zagrają m. in. Adam Bubik, Michał Król, Fisheclectic i White Deer.

Wzorem ubiegłego roku, na terenie naszej bazy, czynne będą punkty pomocy psychoterapeutycznej, w których będą dostępni specjaliści z Fundacji SKŁADAK. Gościem PJ będzie także ks. Tomasz Trzaska (związany z Polskim Towarzystwem Suicydologicznym), który przeprowadzi warsztat dla ewangelizatorów „Kryzys samobójczy. Jak rozpoznać i jak pomóc?”. Chcemy nie tylko mówić ludziom o Bogu, który kocha, ale pokazać, że daje nam konkretną pomoc, również przez pomoc specjalistów i obecność drugiego człowieka.

Czekamy na zgłoszenia tych, którzy będą chcieli w tym roku włączyć się w przystankowe dzieło. Czekamy na osoby pełnoletnie, zaangażowane na co dzień w życie Kościoła w swoich parafiach i wspólnotach. Zapisać się można przez naszą stronę www.przystanekjezus.pl . Zapraszamy do udziału także tych, którzy nie mają gotowości, by wyjść do bezpośredniej ewangelizacji, a chcą stanowić wsparcie dla Przystanku podejmując posługę wspierającą: czy to przez modlitwę adoracyjną, czy przez konkretne prace na tzw. zapleczu.

Przygotowania do Przystanku Jezus to także czas szukania tych, którzy chcą to dzieło wesprzeć swoją ofiarą materialną. Jak co roku część kosztów pokrywają sami ewangelizatorzy. Ofiary złożyło już też wielu biskupów i naszych przyjaciół. W najbliższych dniach przeprowadzone będą też zbiórki do puszek na ten cel w kilku polskich miastach. Zorganizowana została też zbiórka publiczna, do której może dołączyć każdy kto ma wolę wesprzeć to ewangelizacyjne dzieło: https://zrzutka.pl/warsr8.