Pokutna procesja Różańcowa w Olsztynie

Pokutna procesja różańcowa rozpocznie się 11 grudnia po Mszy Świętej w olsztyńskiej katedrze o godzinie 12.00 i wyruszy do kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Procesja w intencji wynagradzania Panu Bogu za wszystkie zabite nienarodzone dzieci, za brak czystości - przeciwko VI Przykazaniu Dekalogu oraz przeciwko IX Przykazaniu Dekalogu - za rozwody.

Podczas procesji odmówimy obok całego Różańca i Koronki do Bożego Miłosierdzia: Koronkę do Świętej Rodziny, Litanię do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej oraz Akt Zawierzenia Polski Bożemu Miłosierdziu.

Ochrona życia od poczęcia jest jeszcze niedoskonała, a i to, co już możemy nazwać jakimś dużym osiągnięciem, jest ciągle atakowane wewnątrz Polski jak i przez zagraniczne instytucje. Jest to wszystko bardzo kruche, więc przez procesję różańcową chcemy prosić Pana Boga o łaski, by to prawo zostało zachowane i ulepszone.

Ponadto trwa nadal proceder zabijania polskich dzieci po za granicami Polski, o czym chwalą się proaborcyjne organizacje w Polsce, i to nie na małą skalę.

Te procesje są też organizowane, by błagać Pana Boga o Miłosierdzie, o oddalenie karania i wojny.