DROGA KRZYŻOWA ULICAMI OLSZTYNA

Miejsce: Stare Miasto w Olsztynie
W Olsztynie pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego odbędzie się na Starym Mieście nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpocznie się o godz. 20.00 w bazylice konkatedralnej św. Jakuba, a zakończy ok. godz. 21.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (dawny kościół garnizonowy). Nabożeństwo poprzedzi Msza św. w katedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 19.00.

Stacje Drogi Krzyżowej zostaną ustawione wzdłuż ulicy Staszica, między ulicami Prostą a Staromiejską oraz między ulicami św. Barbary a Zamkową, wzdłuż ulic Zamkowej, Nowowiejskiego, Konopnickiej i Kromera.

Po zakończonym nabożeństwie odbędzie się adoracja relikwii Krzyża Świętego oraz będzie można przystąpić do spowiedzi świętej w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olsztynie. Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w duchu zadośćuczynienia za nasze grzechy oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Olsztyna i pokój na świecie. Rozważania Drogi Krzyżowej w tym roku przygotował Ks Paweł Grzesiak, kapłan warmiński studiujący w Rzymie.

 


aw