Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej

Poniżej informacje dotyczące beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Z racji obostrzeń pandemicznych z archidiecezji warmińskiej w beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej weźmie udział tylko delegacja składająca się z 12. Kapłanów wraz z Księżmi Biskupami, a także z 54. osób świeckich reprezentujących różne wspólnoty i stowarzyszenia z archidiecezji warmińskiej. Wszyscy pozostali wierni, którzy będą chcieli zobaczyć uroczystość beatyfikacyjną mogą to uczynić przez środki społecznego przekazu.

Ci wszyscy, którzy w przestrzeni sakralnej i we wspólnocie będą chcieli obejrzeć uroczystość, będą mieli taką możliwość w Olsztynie  w kościele bł. Franciszki Sedliskiej (Pieczewo), gdzie zostanie postawiony telebim. Transmisja z beatyfikacji zostanie poprzedzona mszą św. w olsztyńskim kościele bł. Franciszki Sedliskiej o godz. 11.30.

W przyszłości będzie to sanktuarium bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, gdzie znajdować się będą Jego relikwie. Drugim miejsce w archidiecezji warmińskiej z relikwiami przyszłego błogosławionego będzie Stoczek Klasztorny.

Jednocześnie przypominamy, że uczestnictwo w transmisji liturgii beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej za pośrednictwem środków społecznego przekazu nie spełnia obowiązku udziału w niedzielnej mszy św.