37. Warmińska Pielgrzymka Piesza – Wyjazdy autokarem

Z racji pandemii i obowiązujących przepisów w tym roku ograniczona liczba osób będzie mogła czynnie wziąć udział w 37. Warmińskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Z tej też racji przygotowane zostały trzy miejsca, gdzie będzie można spotkać się z pielgrzymami, przyjeżdżając specjalnymi autokarami. Szczegóły poniżej.

Trudny czas pandemii nauczył nas, by się nie poddawać i szukać nowych rozwiązań. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo, ale i to, że pielgrzymka to wspólnota, podczas której możemy doświadczyć wiele cennych przeżyć, nawiązać nowe, wspaniałe relacje, podładować duchowe akumulatory, w tym roku chcemy zaproponować wspólne pielgrzymowanie w ograniczonej liczbie osób, z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, w terminie od 31.07 – 12.08 2020 r. (GIETRZWAŁD – JASNA GÓRA).

Planujemy stworzyć jedną lub dwie grupy centralne (50-100 osób).

Fizyczne uczestnictwo będzie ograniczone liczbowo, ale osoby pozostające w domu każdego dnia będą mogły przeżywać Eucharystię z pielgrzymkowego szlaku transmitowaną na żywo za pośrednictwem Internetu.

31 lipca 2020 r. – rozpoczęcie 37. Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej – w Gietrzwałdzie – Mszą św., o godz. 06:00 na którą pragniemy zaprosić wszystkich pątników i sympatyków pielgrzymki pieszej, po niej wyruszamy na pielgrzymi szlak.

05 sierpnia 2020 r. w Czerwińsku nad Wisłą neoprezbiterzy, którzy uczestniczyli w pielgrzymkach odprawią Mszę św. prymicyjną i udzielą błogosławieństwa.

12 sierpnia 2020 r. dotrzemy na Jasną Górę, gdzie będziemy mogli ponownie spotkać się na Eucharystii, Apelu Jasnogórskim, Drodze Krzyżowej na Walach Jasnogórskich, wspólnym czuwaniu i Eucharystii kończącej tegoroczną pielgrzymkę.

Na każde z powyższych wydarzeń będziemy mogli wyruszyć autokarami z Olsztyna, na które należy się wcześniej zapisać na stronie internetowej www.pielgrzymkawarminska.pl i na naszym profilu na facebooku Warmińskich Pielgrzymek Pieszych.

Na 37. Warmińską Pielgrzymkę Pieszą można zapisywać się tylko poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.pielgrzymkawarminska.pl i na naszym profilu na Facebooku Warmińskich Pielgrzymek Pieszych. Nie zapisujemy się u przewodników grup, jak miało to miejsce w ubiegłych latach.

Dodatkowe informacje można uzyskać u Ks. Pawła Szumowskiego pod nr tel.: 576–969–961 lub e-mail: dyrektor@pielgrzymkawarminska.pl