30. rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Olsztyna

W archidiecezji warmińskiej w dniach 5-7 czerwca br. obchodzona będzie 30. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Olsztynie. Główne uroczystości diecezjalne upamiętniające tamto wydarzenie odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Olsztynie, na placu przy papieskim krzyżu w Olsztynie (ul. Pana Tadeusza), a także w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Poniżej szczegółowy program.

Sobota – 5 czerwca 2021

16.30 – Konferencja i otwarcie wystawy na temat wizyty św. Jana Pawła II w Olsztynie. Wyższe Seminarium Duchowne „Hosianum” w Olsztynie (ul. Hozjusza 15). Ze względu na pandemię w konferencji będą mogli wziąć udział tylko zaproszeni goście. Wszyscy pozostali będą mogli oglądać transmisję on-line na stronie archwarmia.pl oraz na YouTube Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży.

 

Niedziela – 6 czerwca 2021

11.00 – Uroczysta Msza św. na placu przy papieskim krzyżu w Olsztynie (ul. Pana Tadeusza). Liturgii przewodniczył będzie arcybiskup Józef Górzyńskie, metropolita warmiński, a homilię wygłosi arcybiskup senior Edmund Piszcz, który w 1991 roku organizował wizytę Jana Pawła II w Olsztynie. Na tę uroczystość z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych (odstępy 1,5 m) zapraszamy wszystkich wiernych archidiecezji warmińskiej. Transmisja uroczystości na antenie Polskiego Radia Olsztyn i na stronie archwarmia.pl oraz Radia Olsztyn.

 

Poniedziałek – 7 czerwca 2021

11.00 – Gala z okazji 30. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Olsztyna. Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Ze względu na pandemię w spotkaniu będą mogli wziąć udział tylko zaproszeni goście. Wszyscy pozostali będą mogli oglądać transmisję on-line na stronie archwarmia.pl, Szpitala Dziecięcego oraz Gazety Olsztyńskiej.