Wyruszyła 36. Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Wyjście pielgrzymów z Olsztyna poprzedziła Msza św. w konkatedrze św. Jakuba. Wspólnej modlitwie przewodniczył i homilie wygłosił abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.
– Nic bez Boga nie jest ani mocne ani święte. Pielgrzymka to doskonały obraz drogi chrześcijańskiego życia. Podejmowana w trudzie, ale też w świadomości, że nie jesteśmy sami. Kierunek również nie jest przypadkowy, na końcu drogi czeka na nas kochający Bóg – mówił abp Górzyński.
Metropolita warmiński prosił także pielgrzymów, by w swoich modlitwach pamiętali o archidiecezji warmińskiej i o nowych powołaniach do życia konsekrowanego i kapłańskiego.
– Przez dwa tygodnie będziemy zmierzać na Jasną Górę. Mamy do pokonania około 500 kilometrów. Jest to droga trudna fizycznie, u części pątników może się pojawić jakiś ból, ale tego tak naprawdę się nie odczuwa, gdy wokół idzie mnóstwo osób, które są gotowe przyjść z pomocą – mówi ks. Jarosław Dobrzeniecki, kierownik Warmińskich Pieszych Pielgrzymek.
Pielgrzymi na Jasną Górę dotrą 12 sierpnia o godz. 13.00. Tam w Kaplicy Cudownego Obrazu odbędzie się wspólna Msza św. dziękczynna za czas pielgrzymowania, a wieczorem Apel Jasnogórski i Droga Krzyżowa na jasnogórskich wałach.
aw