Kampania społeczna „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” (International Marriage Week) jest innowacyjnym w Polsce projektem promującym szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Obecnie Tydzień Małżeństwa działa już w 22 krajach na 4 kontynentach. Nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. W IV edycji Tygodnia Małżeństwa 7-13.02.2018 przewidzianych jest wiele atrakcji i mnóstwo wartościowych wydarzeń w całej Polsce, a także w Olsztynie.
Tydzień Małżeństwa w Olsztynie

Tydzień Małżeństwa w Olsztynie
– Celem jest promowanie małżeństwa, realnej, dobrej, satysfakcjonującej relacji. Statystyki dotyczące rozwodów są niestety dość przygnębiające – my chcemy pokazać, że małżeństwo to super sprawa. Dlatego proponujemy małżonkom różne wydarzenia w 4 obszarach: duchowym, edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym – opowiada Iwona Dziak z olsztyńskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, organizatora. Całość rozpocznie się 7 lutego Mszą św. w kościele św. Mateusza w Olsztynie, podczas której świadectwo dadzą Ewa oraz Grzegorz Chmielewscy. Kolejne dni to m.in. sesja fotograficzna, randka taneczna w Eranovie, warsztaty psychologiczne, randka małżeńska, wyjście do kina czy uroczysta Msza św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. – Codzienność może nas przytłoczyć, gonimy z pracy do domu, odebrać dzieci, zawieźć na dodatkowe zajęcia, zrobić zakupy… zaniedbujemy przy tym małżeństwo. My proponujemy, żeby spędzić te dni w trochę inny sposób, wspólnie, dostrzec, o co tak naprawdę chodzi w małżeństwie – zachęcają organizatorzy.
– Na randki chodzi się nie tylko przed ślubem – to jeden z wielu elementów wzmacniania więzi małżeńskiej. Tak naprawdę poznajemy się bowiem wtedy, kiedy jesteśmy już razem i tylko razem, kiedy – jak mówią niektórzy – furtka jest już zamknięta i dobrze, że tak jest. Jeśli pojawią się jakieś zgrzyty, a pojawią na pewno – my też przechodziliśmy przez swoje kryzysy – wtedy trzeba szukać rozwiązań – mówią Anna i Marek Rokitowie.
aw