Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie
Zanim ruszyła II edycja olimpiady, odwiedziliśmy ponad 20 miast w Polsce. Spotykaliśmy się z młodzieżą – mówi organizator ks. Michał Tunkiewicz.
W efekcie do pierwszego etapu olimpiady przystąpiło 1528 dwuosobowych zespołów.
– Uczniowie chętnie biorą udział w olimpiadach. Nie ma z tym żadnego problemu – uśmiecha się Agnieszka Kołodziejska, nauczycielka religii w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Dlatego nie dziwi fakt, że właśnie w tej szkole największa liczba uczniów w naszym województwie przystąpiła do szkolnego etapu ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.
Motywacji wśród uczniów jest wiele. Od tej oczywistej, że pisanie testu zwalnia ich z lekcji po chęć sprawdzenia się, na ile posiadana wiedza wystarczy, by dostać się do etapu wojewódzkiego olimpiady. – Dziś mogę sprawdzić, czy tak naprawdę wiem coś o małżeństwie i rodzinie – mówi Jacek. – Wiadomo, rodzina jest najważniejsza. Zaspokaja wiele naturalnych potrzeb, choć wiąże się z wieloma obowiązkami i odpowiedzialnością. Ale… Tak po prostu jest, że jest najważniejsza – uśmiecha się Piotr.
Pierwszy etap – szkolny. Drugi – wojewódzki. Finał dla 16 najlepszych zespołów z Polski, po jednym z każdego województwa, odbędzie się w kwietniu w Olsztynie. A najlepsi otrzymają główną nagrodę, którą jest tygodniowa wycieczka do Chorwacji.
Gość Niedzielny