Koncert Kolęd w olsztyńskiej katedrze
Olsztyńskie Towarzystwo Muzyczne zaprosiło na niezwykły koncert kolęd do olsztyńskiej konkatedry św. Jakuba. Podczas koncertu usłyszeliśmy Olsztyński Chór Kameralny Collegium Musicum, a także Chór Dziewczęcy Cantabile PSM w Olsztynie i Chór Collegium Baccalarum. Finałem koncertu był wspólny występ wszystkich chórów oraz uczestników warsztatów kolędowych zorganizowanych przez OTM dla mieszkańców Olsztyna.
Warsztaty odbyły się na początku grudnia, a prowadzone były przez Agatę i Janusza Wilińskich. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyciągnęły blisko 100 osób, które wspólnie przygotowały kolędy i pastorałki z towarzyszeniem zespołu smyczkowego Absolwent prowadzonego przez Dorotę Obijalską. Uczestnicy warsztatów to zarówno chórzyści zrzeszeni w różnych chórach, jak i osoby nie mające nic wspólnego z muzyką a pragnące dołączyć do śpiewającego kolędy Olsztyna.
– To był wspaniały koncert. Piękne kolędy, cudowny śpiew połączony z muzyką. Warto było przyjść, by poczuć niezwykłość Bożego Narodzenia, poczuć nastrój kolędowania – mówi pan Mariusz.
gn