Komunikat Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego

Komunikat Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego

Komunikat Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego o nominacji biskupa pomocniczego Archidiecezji Warmińskiej.

Drodzy Bracia i Siostry!

            Pragnę podzielić się z Wami ogromną radością, jaką jest mianowanie przez Ojca Świętego Franciszka ks. kan. dra Janusza Ostrowskiego biskupem pomocniczym Archidiecezji Warmińskiej.

            Ks. Janusz, kapłan naszej Archidiecezji, jest w niej urodzony i wykształcony. Ukończył nasze Seminarium Duchowne „Hosianum” i w roku 1991 przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Abpa Edmunda Piszcza. Ma za sobą bogate doświadczenia pracy w Kościele: pracował duszpastersko w parafii, ukończył studia specjalistyczne z prawa w Rzymie, kilka lat pracował jako misjonarz w Afryce, pracował w wielu instytucjach naszej Archidiecezji, głównie w Sądzie Metropolitalnym. Jest cenionym specjalistą z zakresu prawa kościelnego i wykładowcą akademickim z tej dziedziny. Święcenia biskupie ks. Janusz Ostrowski przyjmie w sobotę, 21 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Bazylice Konkatedralnej w Olsztynie. Już dziś zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

            Otoczmy Biskupa Nominata modlitwą, prosząc o moc Ducha Świętego, aby sprostał zadaniom, jakie Pan Bóg przed nim postawi.

 

Olsztyn, dnia 28 lutego 2018 r.

Abp Józef Górzyński
Metropolita Warmiński


 

Zarządzenie:

Niniejszy komunikat należy odczytać na wszystkich Mszach św. w 3 Niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach oraz we wszystkich wspólnotach życia konsekrowanego.

 

Ks. inf. Jan Jerzy Górny
Wikariusz generalny Archidiecezji Warmińskiej