Jubileusz w klasztorze w Spręcowie
Uroczystą Mszę św. celebrował ojciec prowincjał Jan Malicki wraz z czterema kapłanami. W homilii celebrans przedstawił historię życia i powołania s. Krystyny. Urodzona 1 lutego 1928r. w Suchej Górze – dzielnicy Bytomia – do jedenastego roku życia mieszkała z rodzicami i siostrą Zofią w Siemianowicach. W sierpniu 1939 r. wyjechała z rodziną na wycieczkę do Piwnicznej i do domu rodzinnego już nie wróciła. Zaczęła się jej wojenna tułaczka. Ucieczka do Kowla skąd NKWD wywiozło ich na Sybir w okolice Workuty, a potem do Uzbekistanu. Matka nie wytrzymała ciężkich warunków życia i zmarła zaraz po tym, jak Krystyna z siostrą zostały skierowane do obozu dziecięcego w Iranie. Krystyna została przetransportowana statkiem do Republiki Południowej Afryki. Tam zdała maturę i rozpoczęła prace w banku.
S. Krystyna przyjęła dewizę życiową: „Chcę pamiętać tylko dobro i nie miała żalu do nikogo”. Uważał, że to Bóg delikatnie prowadził ją przez wszystkie lata wojennej tułaczki. Zakochana w Panu Bogu wstąpiła do zakonu karmelitańskiego w Johannesburgu w RPA. Potem zamieszkała w domu zakonnym w Kapsztadzie. W roku 2000 uzyskała paszport i zgodę na wyjazd do Polski, gdzie przybyła 3 maja, rozpoczynając swój pobyt w ojczyźnie od nawiedzenia Jasnej Góry. Została przyjęta do Klasztoru w Spręcowie, gdzie przebywa do chwili obecnej. „Jubileusz to czas radowania się w Bogu. Siostra Krystyna swoim życiem dała nam świadectwo żywej miłości do Chrystusa. Jest jak to ziarno wrzucone w glebę przynoszące plon obfity, niosąc miłość i ucząc nas żarliwej miłości do Boga. Dożywszy sędziwego wieku – 1 lutego Siostra ukończy 90 lat – niech będzie dla sióstr i osób współpracujących z klasztorem wsparciem w modlitwach zanoszonych do Boga” mówił celebrans. Udzielił siostrze jubileuszowego błogosławieństwa wraz w łaską odpustu. Na koniec odśpiewano uroczyste Te Deum.
Po Mszy św. przybyli goście złożyli siostrze życzenia i obdarowali prezentami. Po tym odbył się uroczysty obiad z tortami i ciastem. Po posiłku goście obejrzeli prezentację drogi życiowej siostry ze starymi zdjęciami i komentarzem.
gn