Audio

Boże Ciało 2024 – Homilia Abpa Józefa Górzyńskiego

W Olsztynie odbyła się centralna procesja uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na jej zakończenie abp Józef Górzyński wygłosił homilię.

Odpust ku czci bł Stefana Wyszyńskiego – Homilia Abpa Józefa Górzyńskiego

Homilia abpa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego wygłoszona 25 maja 2024 na mszy św. odpustowej w parafii bł. Stefana Wyszyńskiego w Olsztynie.

Uroczystość NMP Królowej Polski – Homilia bpa Janusza Ostrowskiego

W uroczystość NMP Królowej Polski i z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbyła się msza św. pontyfikalna w intencji Ojczyzny, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Janusz Ostrowski.

Msza Wieczerzy Pańskiej – Homilia Bpa Janusza Ostrowskiego

W bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie, 28 marca 2024 roku, odbyła się Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Janusz Ostrowski.

Msza Krzyżma Świętego – Homilia Abpa Józefa Górzyńskiego

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, 28 marca 2024 roku, odbyła się Msza Krzyżma, której przewodniczył i homilię wygłosił abp Józef Górzyński.

Droga Krzyżowa ulicami Olsztyna – 2024

W piątkowy wieczór, 22 marca 2024 roku odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Olsztyna. Rozważania poszczególnych stacji przygotował ks. Andrzej Preuss, który od ponad trzech lat zmaga się z nieuleczalną chorobą – stwardnieniem zanikowym bocznym (SLA).

Gietrzwałd 2023 – Homilia Bpa Romualda Kamińskiego

Homilia bpa Romualda Kamińskiego, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej, wygłoszona 10 września 2023 roku w Gietrzwałdzie z okazji 146. rocznicy objawień NMP i 57. Dożynek Archidiecezjalnych.

Lidzbark Warmiński. Konferencja Episkopatu Polski – Homilia bpa Krzysztofa Wętkowskiego

Trzeciego dnia obrad, 14 czerwca 2023 roku, uczestnicy 395. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski modlili się w kolegiacie Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Krzysztof Wętkowski, biskup włocławski.