Audio

Msza Wieczerzy Pańskiej – Homilia Bpa Janusza Ostrowskiego

W bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie, 28 marca 2024 roku, odbyła się Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Janusz Ostrowski.

Msza Krzyżma Świętego – Homilia Abpa Józefa Górzyńskiego

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, 28 marca 2024 roku, odbyła się Msza Krzyżma, której przewodniczył i homilię wygłosił abp Józef Górzyński.

Droga Krzyżowa ulicami Olsztyna – 2024

W piątkowy wieczór, 22 marca 2024 roku odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Olsztyna. Rozważania poszczególnych stacji przygotował ks. Andrzej Preuss, który od ponad trzech lat zmaga się z nieuleczalną chorobą – stwardnieniem zanikowym bocznym (SLA).

Gietrzwałd 2023 – Homilia Bpa Romualda Kamińskiego

Homilia bpa Romualda Kamińskiego, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej, wygłoszona 10 września 2023 roku w Gietrzwałdzie z okazji 146. rocznicy objawień NMP i 57. Dożynek Archidiecezjalnych.

Lidzbark Warmiński. Konferencja Episkopatu Polski – Homilia bpa Krzysztofa Wętkowskiego

Trzeciego dnia obrad, 14 czerwca 2023 roku, uczestnicy 395. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski modlili się w kolegiacie Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Krzysztof Wętkowski, biskup włocławski.

Odpust w Świętej Lipce 2023 – Homilia Abpa Józefa Górzyńskiego

Homilia abpa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego, wygłoszona 28 maja 2023 roku w sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan w czasie uroczystości odpustowej Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

480. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika – Homilia abpa Stanisława Budzika

Homilia abpa Stanisława Budzika, metropolity warmińskiego wygłoszona w 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika, w czasie mszy św. w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP we Fromborku, 21 maja 2023 roku.

Uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja 2023 roku – Homilia Abpa Józefa Górzyńskiego

Homilia abpa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego wygłoszona na mszy św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, 3 maja 2023 roku.