ŻYCZENIA

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA JÓZEFA GÓRZYŃSKIEGO METROPOLITY WARMIŃSKIEGO

BOŻE NARODZENIE A.D. 2017

Drodzy Siostry i Bracia,

 

            dla nas chrześcijan każde Boże Narodzenie jest okazją do świętowania i głębszego przeżywania prawdy o nieskończonej miłości Boga względem człowieka. Odwieczne Słowo Boga stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. Świadomi godności dziecka Bożego otrzymanej na chrzcie świętym i pieczęci Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania mamy odkrywać na nowo synostwo Boże. To Duch Święty – jak uczy Katechizm Kościoła Katolickiego – „przez swoją łaskę wzbudza naszą wiarę i udziela nowego życia, które polega na tym, abyśmy znali »jedynego prawdziwego Boga oraz Tego, którego posłał, Jezusa Chrystusa«” (KKK 684).

            Patrząc na mijający 2017 rok, wyrażamy Bogu wdzięczność za wielkie dary Jego łaski, jakich doświadczyliśmy w ostanim czasie. Przypominamy wydarzenia, które Bóg pozwolił nam przeżyć jako znaki Jego obecności w naszym życiu. W sposób szczególny przywołujemy tu wielkie rocznice objawień maryjnych w Gietrzwałdzie i Fatimie oraz rocznice koronacji obrazów maryjnych z Częstochowy i Gietrzwałdu. Bogu gorąco dziękujemy, że tak wielu wiernym udało się w minionym roku nawiedzić te święte miejsca i głęboko przeżyć ożywiające spotkanie z Bogiem za przyczyną Jego Matki.

            Przed nami kolejny rok ważnych wydarzeń dla naszej archidiecezji. Wśród nich będą to m.in. obchody 775-tej rocznicy utworzenia Diecezji Warmińskiej, 50-tej rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Świętolipskiej, rozpoczęcie nowenny przed obchodami 150-lecia objawień gietrzwałdzkich i dzień pokutny, który odbędzie się w Gietrzwałdzie.

            Na ten świąteczny czas i cały Nowy Rok 2018 składam Wam, Drodzy Bracia i Siostry, moje najlepsze życzenia. Niech radość Świąt Bożego Narodzenia zagości w Waszych sercach, w rodzinach i w całym społeczeństwie. Niech Jezus Chrystus, Syn Boży, który przychodzi na ten świat z darem Zbawienia, umacnia Was w wierze, nadziei i miłości. Niech hojnie darzy darami Ducha Świętego.

 

Na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Roku 2018 z serca Wam wszystkim błogosławię.

Arcybiskup Józef Górzyński
Metropolita Warmiński