WARMIŃSKA SZTAFETA MODLITEWNA ZA SYNOD POŚWIĘCONY MŁODZIEŻY

Warmińska Sztafeta Modlitewna za Synod to duchowa inicjatywa Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży, która trwa od 3 do 28 października. Celem Sztafety jest modlitwa w intencji Synodu dotyczącego miejsca młodzieży w Kościele, który w październiku odbywa się w Rzymie pod hasłem „Młodzież, wiara, rozeznanie powołania”.

VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewamy Panu”

Miejsce: Centrum Kultury w Ostródzie

W Centrum Kultury w Ostródzie, w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbędzie się VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewamy Panu” organizowany przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Ostródzie. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Konkurs odbędzie się 25 października 2018 r. o godz.10.00.

Podsumowanie XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny

Miejsce: Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Podsumowanie XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, którym przyświecało hasło „Rodzina – Dom – Ojczyzna”, odbędzie się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, 26 października 2018 r. Początek o godz. 10.00.

WIECZÓR ZE ŚWIĘTYMI

Miejsce: Kościół Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie

Ruch Światło – Życie przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie organizuje wieczorne czuwanie „Wieczór ze świętymi” w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Będzie to okazja, by przez wspólną modlitwę oraz animacje muzyczną oddawać cześć Bogu, który każdego zaprasza do bycia świętym. Czuwanie odbędzie się w kościele Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie, ul. Bajkowa 15, w środę, 31.10.2018 r. o godz. 18.30.

Uroczystość Wszystkich Świętych

W Uroczystość Wszystkich Świętych oddajemy cześć wszystkim świętym, czyli osobom które już cieszą się radością życia w niebie i orędują za nami u Pana Boga.

Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

2 listopada Kościół jako wspólnota pielgrzymująca do niebieskiego Jeruzalem modli się za wszystkich zmarłych, którzy jeszcze nie dostąpili radości oglądania Boga twarzą w twarz i przebywają w czyśćcu.

Msza św. za zmarłych biskupów i kanoników warmińskich

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Uroczysta Msza św. za zmarłych biskupów i kanoników warmińskich odbędzie się 3 listopada 2018 roku w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, o godz. 19.00.

Msza św. za zmarłych ze społeczności Hosianum

Miejsce: WSD Hosianum w Olsztynie

Msza święta za zmarłych ze społeczności WSD Hosianum odbędzie się w Warmińskim Seminarium Duchownym Hosianum w Olsztynie, 9 listopada 2018 roku, o godz. 17.00.

Warsztaty ikonograficzne

Miejsce: Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej, ul. Kopernika 47 w Olsztynie

Instytut Kultury Chrześcijańskiej działający w ramach Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie oraz Schola Węgajty i Grupa Agathos zapraszają na WARSZTATY IKONOGRAFICZNE od listopada 2018 do marca 2019 roku w Olsztynie, przy ul. Kopernika 47.

Bal Niepodległości – Bal na 100 par

Wspólnota Domowy Kościół, Rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie zaprasza do udziału w „Balu Niepodległości – Bal na 100 par”, organizowanym w ramach obchodów stulecia niepodległości.