Wielkopostne Kościoły Stacyjne w Archidiecezji Warmińskiej

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w archidiecezji warmińskiej odbywać się będą wielkopostne liturgie stacyjne. Jest to nawiązanie do starożytnej tradycji rzymskiej, która polega na podjęciu 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwać będzie całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu. Tradycja rzymska kościołów stacyjnych zrodziła się na przełomie IV i V wieku i trwała do okresu tzw. niewoli awiniońskiej (XIV. wiek). Została wznowiona w wieku XX.

Środa Popielcowa

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

W Środę Popielcową 26 lutego 2020 roku w Kościele Katolickim rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Czas czterdziestodniowego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. We wszystkich kościołach archidiecezji warmińskiej odbywają się Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem. Centralna Msza św. w archidiecezji warmińskiej odbędzie się w katedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 12.00. Liturgii przewodniczył będzie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Rekolekcje dla Młodzieży w Dobrym Mieście

Miejsce: Ośrodek Rekolekcyjny "Źródło Jakuba" w Dobrym Mieście

Zapraszamy młodzież w wieku od 14. roku życia na rekolekcje weekendowe „Sekret Maryi”, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym „Źródło Jakuba” w Dobrym Mieście.

7. rocznica wyboru Papieża Franciszka

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Uroczysta Msza święta z okazji 7. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową odbędzie się w katedrze św. Jakuba w Olsztynie, 13 marca 2020 roku, o godz. 19.00.

Święto Patronalne Arcybiskupów Warmińskich

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Uroczysta Msza święta w intencji dostojnych solenizantów Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego i Arcybiskupa Seniora Wojciecha Ziemby, zostanie odprawiona w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, 14 marca 2020 roku o godz. 12.00. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy kapłani, siostry zakonne i wierni Kościoła Warmińskiego.