Rekrutacja na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie

Miejsce: Wydział Teologii UWM w Olsztynie

Studiuj z nami! Początek rekrutacji na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie 5 czerwca 2018 roku. Szczegóły na www.uwm.edu.pl/wt/.

„CIVITAS CHRISTIANA” zaprasza na spotkanie

Miejsce: Civitas Christiana Oddziału Okręgowego w Olsztynie, ul. Prosta 5/6, Olsztyn

Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” Oddział w Olsztynie zaprasza na spotkanie spotkanie formacyjne „Dary Ducha Świętego: dar wiedzy. Personalistyczna koncepcja osoby ludzkiej i społeczności.” Temat przedstawi ks. dr Karol Jasiński z Wydziału Teologii UWM w Olsztynie, 20 czerwca 2018 roku o godz. 17.00.

Rozpoczęcie Nowenny do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Miejsce: Parafie Rzymsko-Katolickie w Archidiecezji Warmińskiej

Rozpoczęcie Nowenny do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w parafiach archidiecezji warmińskiej, która przybliżając nam treść objawień gietrzwałdzkich, ma nas przygotować na 150. rocznicę objawień Matki Bożej. Zapraszamy do kościołów parafialnych każdego 27 dnia miesiąca na wspólną modlitwę do Pani Gietrzwałdzkiej.

Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Miejsce: Kościół bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie

W minionym roku papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, co sprawia, że do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia potrzeba uznania cudu za jego wstawiennictwem. To motywuje do gorliwej modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji wielkiego Polaka. Msza święta w tej intencji odbędzie się 28 czerwca 2018 r. o godzinie 18.00 w kościele pw. bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie (ul. bp. T. Wilczyńskiego 7).

Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie

Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie

W odpowiedzi na orędzie Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, z inicjatywy Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego w Gietrzwałdzie 30 czerwca 2018 roku odbędzie się DZIEŃ POKUTNY. Hasłem tego dnia będą słowa „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej”.

Bus dla Niepodległej

Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie

Akcja „Bus dla Niepodległej” to jedna z inicjatyw Caritas Polska w ramach projektu „Polacy na 100”, którego celem jest upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Busy dla Niepodległej, zwane również Mobilnymi Ambasadami Niepodległej, odwiedzą ponad 100 miejscowości w Polsce, aby przy pomocy różnych działań (m.in. pokazów multimedialnych, zbiórek, kiermaszów, wieczorów modlitw, wystaw, konkursów) kształtować tożsamość narodową Polaków i Polek. Jednym z miejsc, w którym Caritas Archidiecezji Warmińskiej zamierza przyjąć Mobilną Ambasadę Niepodległej, będzie Gietrzwałd. Bus przybędzie tam 30 czerwca br., czyli w dniu pokutnym.

Uroczystości Jubileuszowe w Świętej Lipce

Miejsce: Sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan w Świętej Lipce

W tym roku w Świętej Lipce obchodzimy jubileusz 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Jedności Chrześcijan. Od kwietnia br. wielu pielgrzymów przybywa do Świętej Lipki by brać udział w różnych wydarzeniach dedykowanych temu jubileuszowi. Główne uroczystości z udziałem władz państwowych, samorządowych i przedstawicielami Konferencji Episkopatu Polski odbędą się 11 sierpnia 2018 roku w Sanktuarium w Świętej Lipce o godz. 11.00.

IX Światowe Spotkanie Rodzin 22-26 sierpnia 2018 roku w Irlandii

Światowe Spotkania Rodzin zainicjował w 1994 Ojciec Święty Jan Paweł II. Od tamtego czasu wydarzenie to odbywa się co trzy lata, na zmianę w Europie i na innym kontynencie. Spotkania trwają około sześciu dni, rozpoczyna je Kongres Rodzin, a wieńczy uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Świętego. Światowe Spotkania Rodzin w Dublinie rozpoczną się 22 sierpnia 2018 roku pod hasłem „Ewangelia Rodziny. Radość dla świata”.