Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Gietrzwałdzie

W dniach 14 – 17 listopada po kilkuletniej przerwie ponownie odbędą się Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Gietrzwałdzie. To tam wszystko się zaczęło i napisało niepowtarzalną historię przez kilkanaście lat. Teraz będzie okazja do stworzenia wspólnoty kolejnych spotkań. Prowadzić je będą najbardziej rozpoznawalni współcześnie twórcy muzyki liturgicznej w Polsce: Hubert Kowalski (Kraków), Leopold Twardowski (Poznań), s. Dolores Nowak PDDM (Lublin).

Uroczystość patronalna J.E. Arcybiskupa Seniora dra Edmunda Piszcza

Miejsce: Wyższe Seminarium Duchowne "Hosianum" w Olsztynie

Uroczysta Msza święta w intencji dostojnego solenizanta i jubilata odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie, 16 listopada 2019 roku o godz. 12.00. W tym roku Ksiądz Arcybiskup Edmund Piszcz kończy 90 lat.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Trzecia niedziela listopada to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura zachęca do pamięci o tragicznych ofiarach wypadków oraz troski okazanej osobom poszkodowanym na drogach. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie za tych którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste. Kierujmy się Miłością na drodze – apeluje ks. Midura.

III Światowy Dzień Ubogich

Miejsce: Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie

W niedziele 17 listopada 2019 r. przypada III Światowy Dzień Ubogich. W tym dniu Caritas Archidiecezji Warmińskiej z siedzibą w Olsztynie organizuje mszę św. i wspólny posiłek dla osób ubogich. Początek spotkania o godz. 12.00.

Msza św. za zmarłych pracowników UWM w Olsztynie

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Msza święta za zmarłych pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się w katedrze św. Jakuba w Olsztynie 17 listopada 2019 roku o godz. 19.00. Liturgii przewodniczył będzie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Msza św. za zmarłych ze społeczności WSD Hosianum

Miejsce: WSD Hosianum w Olsztynie

Msza święta za zmarłych ze społeczności WSD „Hosianum” odbędzie się w kościele seminaryjnym św. Józefa w Olsztynie, 18 listopada 2019 roku, o godz. 17.00.

Święto patronalne J. E. Biskupa Janusza Ostrowskiego

Święto patronalne Księdza Biskupa Janusza Ostrowskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji warmińskiej przypada 21 listopada. W tym dniu pamiętajmy w swoich modlitwach o Księdzu Biskupie.

VIII Spotkanie Młodych w Ostródzie

Miejsce: Expo Mazury w Ostródzie

Ósme spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 23 listopada br. w Expo Mazury w Ostródzie. Początek o godz. 11.00.

Dzień formacyjny dla wszystkich kapłanów archidiecezji warmińskiej

Miejsce: Kościół seminaryjny św. Józefa w Olsztynie

Dzień formacyjny dla wszystkich kapłanów archidiecezji warmińskiej odbędzie się w Kościele seminaryjnym św. Józefa w Olsztynie w dwóch terminach do wyboru: 25 i 26 listopada 2019 roku. Początek o godz. 10.30.