Warsztaty ikonograficzne

Miejsce: Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej, ul. Kopernika 47 w Olsztynie

Instytut Kultury Chrześcijańskiej działający w ramach Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie oraz Schola Węgajty i Grupa Agathos zapraszają na WARSZTATY IKONOGRAFICZNE od listopada 2018 do marca 2019 roku w Olsztynie, przy ul. Kopernika 47.

Program Modlitw o Jedność Chrześcijan w Archidiecezji Warmińskiej A.D. 2019

Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. W archidiecezji warmińskiej modlitwy są rozciągnięte na cały miesiąc styczeń. Poniżej cały program modlitw o jedność chrześcijan w archidiecezji warmińskiej w 2019 roku.

6. rocznica śmierci Kard. Józefa Glempa

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Uroczysta Msza św. z okazji 6. rocznicy śmierci Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Polski i biskupa warmińskiego w latach 1979-1981, odbędzie się w Katedrze św. Jakuba w Olsztynie 23 stycznia 2019 roku o godz. 12.00.

Benedyktyńskie Dni Skupienia

Miejsce: Archidiecezjalny Dom Pielgrzyma w Gietrzwałdzie

Benedyktyńska Wspólnota „BENEDICTUS – Bądź szczęśliwy!” zaprasza w dniach 22 – 24. lutego 2019 r. do Domu Rekolekcyjnego Archidiecezji Warmińskiej w Gietrzwałdzie na Benedyktyńskie Dni Skupienia.