Konkurs plastyczny na temat bł. Bolesławy Lament

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy oraz Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Nidzicy przy współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Wydziału Nauki Katolickiej w Olsztynie, a także przy współudziale licznych podmiotów i fundatorów nagród organizuje już po raz dziewiąty, a po raz czwarty na skalę międzynarodową, konkurs plastyczny na temat bł. Bolesławy Lament. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe z różnych zakątków całego świata. Konkurs trwa od 5 stycznia 2018 r. do 25 kwietnia 2018 r. Głównym celem konkursu jest m.in. wzbogacenie wiedzy o życiu bł. Bolesławy Lament i zwrócenie uwagi na Jej działalność wychowawczą.

Akcje Dzieła Misyjnego Archidiecezji Warmińskiej – Misjonarz na Post

Modlitwa, Post, Jałmużna – w taki właśnie sposób niesiona jest nasza pomoc dla Misjonarzy przez cały rok.

Warsztaty Biblijne

Miejsce: Civitas Christiana Oddziału Okręgowego w Olsztynie, ul. Prosta 5/6, Olsztyn

Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie serdecznie zaprasza uczniów oraz katechetów na warsztaty biblijne przygotowujące do XXII. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tematem warsztatów będzie List do Galatów oraz List do Filipian. Odbędą się one 5 marca (UWAGA! ZMIANA TERMINU) o godzinie 11.00 w sali Oddziału Okręgowego w Olsztynie, ul. Prosta 5/6, (Stare Miasto). Warsztaty poprowadzi biblista ks. dr Tomasz Niedźwiecki.

Spotkania Małżeńskie

Miejsce: Misyjne Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Archidiecezji Warmińskiej oraz Olsztyński Ośrodek Spotkań Małżeńskich zapraszają małżeństwa do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach od 9 do 11 marca 2018 roku w Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie.

Małżeńska Akademia Rozwoju

Miejsce: Kuria Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Archidiecezji Warmińskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana – Oddział Okręgowy w Olsztynie zapraszają wszystkich, którzy czują potrzebę pomagania innym, chcą rozwijać swoje małżeństwo na MAŁŻEŃSKĄ AKADEMIĘ MIŁOŚCI. Warsztaty odbędą się w Kurii Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie (ul. Pieniężnego 22), 17 marca 2018 roku, o godz. 9.00. Uczestnicy będą mieli możliwość uzyskania certyfikatu Doradcy Życia Rodzinnego.

IX Światowe Spotkanie Rodzin 22-26 sierpnia 2018 roku w Irlandii

Światowe Spotkania Rodzin zainicjował w 1994 Ojciec Święty Jan Paweł II. Od tamtego czasu wydarzenie to odbywa się co trzy lata, na zmianę w Europie i na innym kontynencie. Spotkania trwają około sześciu dni, rozpoczyna je Kongres Rodzin, a wieńczy uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Świętego. Światowe Spotkania Rodzin w Dublinie rozpoczną się 22 sierpnia 2018 roku pod hasłem „Ewangelia Rodziny. Radość dla świata”.