Modlitwa różańcowa za Ojczyznę

Z inicjatywy wiernych świeckich w parafiach archidiecezji warmińskiej 15 sierpnia rozpoczyna się modlitwa różańcowa za Ojczyznę. Inicjatywa ta polega na codziennym odmawianiu różańca bądź jego cząstki od 15 sierpnia do 7 października oraz na odprawieniu Mszy św. za Ojczyznę oraz w miarę możliwości procesji eucharystycznej bądź różańcowej w tej samej intencji.

Jerycho Różańcowe

Miejsce: Kościół pw. św. Arnolda w Olsztynie na Redykajnach

28. Olszyńskie Jerycho Różańcowe, rozpocznie się w środę 15 sierpnia o godzinie 18:00 Mszą świętą w kościele pw. św. Arnolda w Olsztynie na Redykajnach (dojazd autobusem 127). Zakończenie – 22 sierpnia (środa) Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie wszystkich uczestników Jerycha Różańcowego – agapa.

IX Światowe Spotkanie Rodzin 22-26 sierpnia 2018 roku w Irlandii

Światowe Spotkania Rodzin zainicjował w 1994 Ojciec Święty Jan Paweł II. Od tamtego czasu wydarzenie to odbywa się co trzy lata, na zmianę w Europie i na innym kontynencie. Spotkania trwają około sześciu dni, rozpoczyna je Kongres Rodzin, a wieńczy uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Świętego. Światowe Spotkania Rodzin w Dublinie rozpoczną się 22 sierpnia 2018 roku pod hasłem „Ewangelia Rodziny. Radość dla świata”.

Uroczystości Odpustowe w Stoczku Klasztornym

Miejsce: Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym

Księża Marianie posługujący w Stoczku Klasztornym serdecznie zapraszają na Główne Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Pokoju w dniu 26 sierpnia 2018 r.

Wakacyjne rekolekcje dla nauczycieli religii

Miejsce: WSD Hosianum w Olsztynie

Druga tura rekolekcji odbędzie się od 27 do 28 sierpnia 2018 roku w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie. Rekolekcje wygłosi ks. Marcin Kuciński. Organizatorem rekolekcji jest Wydział Nauki Katolickiej Kurii Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie.

Wakacyjne rekolekcje dla nauczycieli religii

Miejsce: Ośrodek Rekolekcyjny "Źródło Jakuba" w Dobrym Mieście

Trzecia tura rekolekcji odbędzie się od 01 do 02 września 2018 roku w Dobrym Mieście. Rekolekcje wygłosi ks. Marcin Kuciński. Organizatorem rekolekcji jest Wydział Nauki Katolickiej Kurii Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie.

Benedyktyńskie Dni Skupienia

Miejsce: WSD Hosianum w Olsztynie

Benedyktyńska Wspólnota Benedictus serdecznie zaprasza na BENEDYKTYŃSKIE DNI SKUPIENIA w Olsztynie (Redykajny). W życzliwym i sprzyjającym duchowej odnowie (cisza, zieleń, przestrzeń, pokoje jednoosobowe) kompleksie Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum”.

Wieczór Wielbienia w Gietrzwałdzie

Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie

Wieczór Wielbienia u Kanoników Regularnych Laterańskich w Gietrzwałdzie odbędzie się 8 września 2018 roku od godziny 21.30 do 23.30. Szczegóły na plakacie.