Wydarzenia

Spotkanie pielgrzymów i przyjaciół Warmińskich Pielgrzymek Pieszych

W Warmińskim Seminarium Duchownym Hosianum odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne pielgrzymów i przyjaciół Warmińskich Pielgrzymek Pieszych, 25 listopada 2017 roku o godz. 16.30.

Trwają zgłoszenia do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Już po raz 24. diecezja sosnowiecka zaprasza do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Eliminacje do Festiwalu odbywają się także na terenie archidiecezji warmińskiej. W tym roku poza konkursem wokalnym częścią Festiwalu jest także konkurs na świąteczny film krótkometrażowy.

Dzień formacyjny dla wszystkich kapłanów archidiecezji warmińskiej

Dzień formacyjny dla wszystkich kapłanów archidiecezji warmińskiej odbędzie się w murach Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie w dwóch terminach do wyboru: 27 i 28 listopada 2017 roku o godz. 12.30.

Uroczystość św. Andrzeja Apostoła – Patrona Archidiecezji Warmińskiej

Uroczysta Msza św. odbędzie się w katedrze św. Jakuba w Olsztynie, 30 listopada br., początek o godz. 12.00. Podczas liturgii wręczone zostaną medale „Prodesse Auso”, osobom zasłużonym dla archidiecezji warmińskiej.

Błogosławieństwo Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

Msza święta z błogosławieństwem nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej odbędzie się katedrze św. Jakuba w Olsztynie, 2 grudnia 2017 roku, o godz. 12.00. Liturgii przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński.