Wydarzenia

Zgłoszenia do Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w roku szkolnym 2018/2019 na terenie Archidiecezji Warmińskiej zorganizowany zostanie Konkurs Biblijny im. Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda nt: „Dzieje Apostolskie” dla uczniów z klas kl. IV – VI SP oraz VII-VIII SP i III gim. Obecnie trwają zgłoszenia. Regulaminy poniżej.

Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla

Miejsce: Kościół Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata odbywa się między innymi w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 11 w Olsztynie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, przy figurze Chrystusa Króla. Zakończenie nowenny 24 listopada br. Prosimy o zabieranie ze sobą świec.

Światowy Dzień Ubogich

18 listopada 2018 roku już po raz drugi będziemy obchodzić, ogłoszony przez Ojca Święto Franciszka, Światowy Dzień Ubogich, w tym roku pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”.

Rekolekcje kapłańskie dla moderatorów wspólnot żywego różańca

Miejsce: Archidiecezjalny Dom Pielgrzyma w Gietrzwałdzie

Ogólnopolskie rekolekcje kapłańskie dla moderatorów wspólnot żywego różańca odbędą się w Gietrzwałdzie od 20 do 22 listopada 2018 r. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Jacek Neumann. Szczegóły u ks. Krzysztofa Bielawnego, dyrektora Archidiecezjalnego Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie.

Zofia Kossak – biografia niezwykła i zaskakująca

Miejsce: Książnica Polska w Olsztynie (pl. Jana Pawła II 2/3)

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” z okazji przypadającej w 2018 roku 50. rocznicy śmierci, zaprasza na spotkanie na temat Zofii Kossak-Szczuckiej – wybitnej pisarce, patriotce, działaczce społecznej, a nade wszystko świadkowi wiary katolickiej. Spotkanie odbędzie się w środę, 21 listopada o godz. 17.30 w Książnicy Polskiej pl. Jana Pawła II 2/3 w Olsztynie. Wstęp wolny.

Rekolekcje dla członków wspólnot żywego różańca

Miejsce: Archidiecezjalny Dom Pielgrzyma w Gietrzwałdzie

Rekolekcje dla członków wspólnot żywego różańca odbędą się w Archidiecezjalnym Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie od 23 – 25 .11. 2018 roku. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Jacek Neumann i ks. dr Krzysztof Bielawny. Szczegóły u ks. Krzysztofa Bielawnego, dyrektora Archidiecezjalnego Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie.

Dzień formacyjny dla wszystkich kapłanów archidiecezji warmińskiej

Miejsce: Kościół pw. św. Arnolda w Olsztynie na Redykajnach

Dzień formacyjny dla wszystkich kapłanów archidiecezji warmińskiej odbędzie się wyjątkowo w kościele pw. Św. Arnolda w Olsztynie na Redykajnach (za Seminarium Duchownym) w dwóch terminach do wyboru: 26 i 27 listopada 2018 roku. Początek o godz. 11.00.

Uroczystość św. Andrzeja Apostoła – Patrona Archidiecezji Warmińskiej

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Uroczysta Msza św. odbędzie się w katedrze św. Jakuba w Olsztynie, 30 listopada br., początek o godz. 12.00. Po liturgii w Centrum św. Jakuba wręczone zostaną medale „Prodesse Auso”, osobom zasłużonym dla archidiecezji warmińskiej.

Błogosławieństwo Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Msza święta z błogosławieństwem nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej odbędzie się katedrze św. Jakuba w Olsztynie, 1 grudnia 2018 roku, o godz. 12.00. Liturgii przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński.

5. rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego

7 grudnia przypada piąta rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego, w modlitwie pamiętajmy o pasterzu Kościoła Warmińskiego.