Wydarzenia

Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów

Miejsce: WSD Hosianum w Olsztynie

Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów i dzień pamięci warmińskich kapłanów męczenników odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie 24 maja 2018 roku. Początek godz. 11.00.

Pielgrzymka Służby Zdrowia do Częstochowy

Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Warmińskiej zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia do Częstochowy. Początek 26 maja 2018 roku, a zakończenie 27 maja 2018 roku. Szczegóły na plakacie.

Kurs na Wychowawcę Wypoczynku

Miejsce: Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej, ul. Kopernika 47 w Olsztynie

Wszystkich, którzy dostrzegają w sobie predyspozycje do opieki nad dziećmi i młodzieżą oraz są otwarci na podejmowanie działań związanych z organizacją czasu wolnego zapraszamy na Kurs na Wychowawcę Wypoczynku.

Święcenia Prezbiteratu w Archidiecezji Warmińskiej

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Święcenia prezbiteratu odbędą się w Konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, 26 maja 2018 r. o godz. 10.00. Liturgii przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński.

Uroczystości w Świętej Lipce

Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce

Pielgrzymka gwiaździsta z Mrągowa, Giżycka, Kętrzyna i Reszla do Świętej Lipki odbędzie się 27 maja 2018 roku. Msza św. na placu przed bazyliką i procesja eucharystyczna wokół placu pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego o godz. 11.00. Podczas liturgii odbędzie się zawierzenie Archidiecezji Warmińskiej Matce Bożej Świętolipskiej.

Koncert ewangelizacyjny „…by Świat usłyszał”

Miejsce: Amfiteatr w Ostródzie

Szósta edycja koncertu ewangelizacyjnego „…by Świat usłyszał” odbędzie się w ostródzkim amfiteatrze 27 maja 2018 roku. Szczegóły poniżej.

I Festiwal Żywego Słowa

Miejsce: Centrum św. Jakuba w Olsztynie

Wydział duszpasterski wraz z Civitas Christiana i Wydziałem Nauk Humanistycznych UWM zapraszają na I Festiwal Żywego Słowa połączony z warsztatami z dykcji i emisji głosu. I Festiwal odbędzie się w Centrum św. Jakuba w Olsztynie, 28 maja 2018 roku o godz. 10.00. Bliższe informacje poniżej.

Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Miejsce: Kościół bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie

W minionym roku papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, co sprawia, że do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia potrzeba uznania cudu za jego wstawiennictwem. To motywuje do gorliwej modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji wielkiego Polaka. Msza święta w tej intencji odbędzie się 28 maja 2018 r. o godzinie 18.00 w kościele pw. bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie (ul. bp. T. Wilczyńskiego 7).

Konferencja nt. Genezy Niepodległości Polski – Rola Gietrzwałdu

Miejsce: Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Konferencja nt. „Geneza Niepodległości Polski – Rola Gietrzwałdu” odbędzie się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie (sala nr 52), 29 maja 2018 roku o godz. 10.00.

Rekrutacja na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie

Miejsce: Wydział Teologii UWM w Olsztynie

Studiuj z nami! Początek rekrutacji na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie 5 czerwca 2018 roku. Szczegóły na www.uwm.edu.pl/wt/.