Wydarzenia

Wielkopostne Kościoły Stacyjne w Archidiecezji Warmińskiej

Począwszy od Wielkiego Postu 2019 roku w archidiecezji warmińskiej będą się odbywać wielkopostne liturgie stacyjne. Jest to nawiązanie do starożytnej tradycji rzymskiej, która polega na podjęciu 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwać będzie całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu. Tradycja rzymska kościołów stacyjnych zrodziła się na przełomie IV i V wieku i trwała do okresu tzw. niewoli awiniońskiej (XIV. wiek). Została wznowiona w wieku XX.

Rekolekcje Małżeńskie

Miejsce: Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce

Rekolekcje Małżeńskie odbędą się w Świętej Lipce od 22 do 24 marca 2019 roku. Szczegóły i zapisy na www.spotkaniamalzenskie.pl.

Modlitewne czuwanie w Gietrzwałdzie

Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie

Modlitewne czuwanie w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się 23 marca 2019 roku. Początek o godz. 10.00.

Trwa Nowenna Gietrzwałdzka

W parafiach archidiecezji warmińskiej każdego 27. dnia miesiąca odbywa się NOWENNA GIETRZWAŁDZKA przygotowująca do 150. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Małżeńska Akademia Rozwoju

Miejsce: Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Archidiecezji Warmińskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana – Oddział Okręgowy w Olsztynie zapraszają wszystkich, którzy czują potrzebę pomagania innym, chcą rozwijać swoje małżeństwo na MAŁŻEŃSKĄ AKADEMIĘ MIŁOŚCI. Warsztaty odbędą się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie (ul. Kopernika 47), najbliższy termin 13 kwietnia 2019 roku, o godz. 9.00. Uczestnicy będą mieli możliwość uzyskania certyfikatu Doradcy Życia Rodzinnego.

ŚWIĘTO MŁODYCH ARCHIDIECEZJI WARMIŃSKIEJ

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa w Mrągowie, ul. Kopernika 2c

Diecezjalne Święto Młodych odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Mrągowie przy ul. Kopernika 2c, 13 kwietnia 2019 roku. Początek o godz. 16.00. Szczegóły poniżej.