Wydarzenia

Warsztaty ikonograficzne

Miejsce: Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej, ul. Kopernika 47 w Olsztynie

Instytut Kultury Chrześcijańskiej działający w ramach Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie oraz Schola Węgajty i Grupa Agathos zapraszają na WARSZTATY IKONOGRAFICZNE od listopada 2018 do marca 2019 roku w Olsztynie, przy ul. Kopernika 47.

Program Modlitw o Jedność Chrześcijan w Archidiecezji Warmińskiej A.D. 2019

Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. W archidiecezji warmińskiej modlitwy są rozciągnięte na cały miesiąc styczeń. Poniżej cały program modlitw o jedność chrześcijan w archidiecezji warmińskiej w 2019 roku.

Nowenna Gietrzwałdzka

W parafiach archidiecezji warmińskiej każdego 27. dnia miesiąca odbywa się NOWENNA GIETRZWAŁDZKA przygotowująca do 150. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Rekolekcje powołaniowe „Bo warto pytać”

Miejsce: WSD Hosianum w Olsztynie

WSD „Hosianum” zaprasza mężczyzn od 15 roku życia na rekolekcje powołaniowe „Bo warto pytać”. Zostaną one poprowadzone przez ks. Jakuba Bartczaka i diakonów. Modlitwa, pasja, wspólnota i pytanie: „Jakie jest moje powołanie?”

Dzień Życia Konsekrowanego

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Uroczysta Msza święta z okazji Dnia Życia Konsekrowanego odbędzie się w Katedrze św. Jakuba w Olsztynie, 2 lutego 2019 roku o godz. 12.00. Liturgii przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński.

II Tydzień Małżeństwa 7-13 lutego 2019 r.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Olsztynie z przyjemnością pragnie zaprosić wszystkie chętne małżeństwa na wydarzenia w ramach TYGODNIA MAŁŻEŃSTWA. Jest to inicjatywa międzynarodowa prowadzona od 1997 r. promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny, odbywa się równolegle w 22 krajach zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego.

Światowy Dzień Chorych

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Z okazji Światowego Dnia Chorych w katedrze św. Jakuba w Olsztynie odbędzie się Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, 11 lutego 2019 roku o godz. 12.00. Liturgii przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński.

XXI Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej

Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna w Olsztynie

XXI Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie 17 lutego 2019 roku o godz. 15.00.

546. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

Miejsce: Katedra we Fromborku

Uroczysta Msza św. z okazji 546. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika odbędzie w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku, 19 lutego 2019 roku o godz. 16.00. Liturgii przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński.