Wydarzenia

Otwarty Wykład Na Wydziale Teologii UWM

Miejsce: Wydział Teologii UWM w Olsztynie

„Kościół Katolicki w ogniu krytyki” to tytuł wykładu otwartego, który będzie miał miejsce na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie (sala nr 2) 21 marca 2018 roku o godz. 17.30. Referat wygłosi Ks. prof . dr hab. Ryszard Hajduk.

Rekolekcje dla Osób Uzależnionych i ich Rodzin

Miejsce: Kościół św. Józefa w Olsztynie

Duszpasterstwo osób uzależnionych zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla osób uzależnionych i ich rodzin, które odbędą się 22-24 marca 2018 r. w Kościele św. Józefa w Olsztynie o godz. 17.30.

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI OLSZTYNA

Miejsce: Stare Miasto w Olsztynie

W Olsztynie pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego, odbędzie się na Starym Mieście nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpocznie się o godz. 20.00 w Bazylice Współkatedralnej pw. św. Jakuba, a zakończy ok. godz. 21. 30 w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (dawny kościół garnizonowy).

Bartoszyckie Święto Młodych

Miejsce: Kościół św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach

Parafia św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach zaprasza na Święto Młodych, które będzie miało miejsce 24 marca 2018 roku. Początek o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.

Kierunek ŚDM Panama

Miejsce: Szkoła Katolicka w Olsztynie (ul. Mickiewicza 10)

W archidiecezji warmińskiej trwają przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. 24 marca 2018 roku mija termin zapisów na wyjazd. Szczegóły poniżej.

Misterium Męki Pańskiej w Ostródzie

Miejsce: Zespół Szkół Salezjańskich w Ostródzie

„A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” to tytuł Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w hali sportowej przy Zespole Szkół Salezjańskich ul. Św. Dominika Savio 1 w Ostródzie. Spektakl odbędzie się 24 marca o godz. 16.00 i 19:00, a także 25 marca o 16.00.

Święto Młodych 2018 w Olsztynie

Centralne wydarzenia związane z obchodem Święta Młodych odbędą się 25 marca (Niedziela Palmowa) w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie oraz w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Warmińskiej. Początek o godz. 17.00.

Rekolekcje Kapłańskie w Stoczku Klasztornym

Miejsce: Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym

Rekolekcje kapłańskie w Stoczku Klasztornym odbędą się od 4 do 6 kwietnia 2018 roku. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Jarosław Hybza (marianin) duszpasterz w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie na Stegnach.

Kurs na Wychowawcę Wypoczynku

Miejsce: Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej, ul. Kopernika 47 w Olsztynie

Wszystkich, którzy dostrzegają w sobie predyspozycje do opieki nad dziećmi i młodzieżą oraz są otwarci na podejmowanie działań związanych z organizacją czasu wolnego zapraszamy na Kurs na Wychowawcę Wypoczynku.

IX Światowe Spotkanie Rodzin 22-26 sierpnia 2018 roku w Irlandii

Światowe Spotkania Rodzin zainicjował w 1994 Ojciec Święty Jan Paweł II. Od tamtego czasu wydarzenie to odbywa się co trzy lata, na zmianę w Europie i na innym kontynencie. Spotkania trwają około sześciu dni, rozpoczyna je Kongres Rodzin, a wieńczy uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Świętego. Światowe Spotkania Rodzin w Dublinie rozpoczną się 22 sierpnia 2018 roku pod hasłem „Ewangelia Rodziny. Radość dla świata”.