Wydarzenia

Program Modlitw o Jedność Chrześcijan w Archidiecezji Warmińskiej A.D. 2018

Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. W archidiecezji warmińskiej modlitwy są rozciągnięte na cały miesiąc styczeń. Poniżej cały program modlitw o jedność chrześcijan w archidiecezji warmińskiej.

21. Olsztyńskie Jerycho Różańcowe

Miejsce: Kościół Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

21. Olsztyńskie Jerycho Różańcowe rozpocznie się 13 stycznia w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ulicy kard. Stefana Wyszyńskiego 11. Adoracja będzie trwała nieprzerwanie w kaplicy adoracji w górnym kościele. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18:30 (górny kościół), a zakończenie 20 stycznia 2018 r. Kontakt telefoniczny do Pani Urszuli 513161276 lub do Pana Grzegorza 502199811.

21. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim

„Pokój! Pokój dalekim i bliskim!” – pod tym hasłem zaczerpniętym z Księgi proroka Izajasza (Iz 57,19) odbędą się obchody XXI Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu, który przypada 17 stycznia 2018 roku.

Noworoczne Spotkanie Akcji Katolickiej

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Noworoczne spotkanie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej odbędzie się w Kurii Warmińskiej 21 stycznia 2018 roku. Poprzedzone zostanie Msza św. w Katedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 11.00. Liturgii przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński.

XIV Koncert Kolęd i Pastorałek w Ostródzie

Miejsce: Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie

Chór Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie, Zamkowy Chór Kameralny w Ostródzie oraz Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek pt. „Zaśpiewajmy Dzieciątku”. Koncert uświetni występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostródzie w scenkach teatralnych dotyczących postaci Romualda Traugutta. Koncert jest częścią oficjalnych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Koncert odbędzie się 21 stycznia 2018 roku o godzinie 15:30 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Koncert organizowany jest przy współpracy z Centrum Kultury w Ostródzie oraz Parafią NPNMP w Ostródzie.

Hymn o Miłości

Miejsce: Centrum św. Jakuba w Olsztynie

Wspólnota Benedyktyńska „Benedictus – Bądź szczęśliwy!” zaprasza na spotkanie na temat: HYMN O MIŁOŚCI. Konferencję wygłosi o. Włodzimierz Zatorski, mnich benedyktyński. Po konferencji, dyskusja. Spotkanie będzie miało miejsce w Centrum św. Jakuba w Olsztynie, 21 stycznia 2018 roku o godz. 17.00.

Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne w Archidiecezji Warmińskiej

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne w Archidiecezji Warmińskiej odbędzie się w Katedrze św. Jakuba w Olsztynie 21 stycznia 2018 roku o godz. 18.00. Nabożeństwu Słowa Bożego przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński, a homilię wygłosi Biskup-Elekt Paweł Hause, Biskup-Elekt Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

5. rocznica śmierci Kard. Józefa Glempa

Miejsce: Katedra św. Jakuba w Olsztynie

Uroczysta Msza św. z okazji 5. rocznicy śmierci Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Polski i biskupa warmińskiego w latach 1979-1981, odbędzie się w Katedrze św. Jakuba w Olsztynie 23 stycznia 2018 roku o godz. 12.00. Podczas liturgii zostanie poświęcone epitafium upamiętniające osobę Kard. Glempa.

Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Miejsce: Kościół bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie

W minionym roku papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, co sprawia, że do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia potrzeba uznania cudu za jego wstawiennictwem. To motywuje do gorliwej modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji wielkiego Polaka. Pierwsza Msza święta w tej intencji odbędzie się 28 stycznia 2018 r. o godzinie 10.00 w kościele pw. bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie (ul. bp. T. Wilczyńskiego 7).

XX Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej

XX Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej odbędzie się 4 lutego 2018 roku. Beneficjentem wenty będzie tym razem ostródzki oddział Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.