Mamy być światłem

W konkatedrze św. Jakuba odbyła się Msza św. w intencji wszystkich osób konsekrowanych.

W konkatedrze św. Jakuba metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba przewodniczył Mszy św. w Dzień Życia Konsekrowanego .
W święto Ofiarowania Pańskiego – popularnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej – obchodzimy również Dzień Życia Konsekrowanego, który ustanowił w 1997 roku papież Jan Paweł II.
Tym razem dzień to jeszcze bardziej wyjątkowy, gdyż obchodzimy Rok Życia Konsekrowanego ogłoszony przez papieża Franciszka.
Olsztyńskie uroczystości odbył się w konkatedrze św. Jakuba, gdzie Mszy św. w intencji wszystkich osób konsekrowanych przewodniczył metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba.
Wcześniej, podczas specjalnego nabożeństwa, franciszkanin o. Otton Ratajczak z parafii Chrystusa Króla w Olsztynie przypomniał słowa z księgi Jeremiasza, które charakteryzują każde powołanie „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść”.
– Pan Bóg wybrał swój naród, z czym były związane szczególne przywileje – opieka, miłosierdzie Boże. Ale też wybrał Izrael, by był światłem na oświecenie pogan – zaznaczył abp Ziemba.
– Dziś dziękujemy Bogu za tych, których powołał do tego zaszczytnego zadania, by być światłem na oświecenie pogan, których dziś bardzo dużo, ale też oświecenie słabych i wątpiących – mówił metropolita warmiński.
Przypomniał też, że zadanie to dotyczy każdego chrześcijanina, bo każdy z nas jest konsekrowany poprzez sakrament chrztu Świętego.
– Prośmy Boga o błogosławieństwo, by każdy z nas – realizując swój charyzmat, do którego jest powołany – był w dzisiejszym świecie światłem dla słabych, wątpiących i zagubionych – powiedział na zakończenie abp Wojciech Ziemba.

 Zdjęcia